Vize, Vize Başvuru Adımları

Vize Başvurusunda Atılması Gereken Adımlar

ABD Vize Başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Öncelikle sizin için en uygun vize turunu belirleyiniz,
  • Online bas vuru formu DS 160’i doldurunuz, (Ailecek başvuru yapacaksanız her başvuru sahibi için ayrı ayrı formun doldurulması gerekmektedir.)
  • DS 160 formunu doldurmaya başladığınızda size verilen onay numarası ile gerekli bilgileri girmek, vize başvuru ücretini ödemek suretiyle konsolosluk randevunuzu aliniz.
  • Randevu günü ve saatinde konsolosluk randevusuna katiliniz. Konsolosluk görevlisi sizin DS 160 formunda verdiğiniz bilgiler ışığında sizinle 5-10 dakikalık bir mülakat yapacaktır. Mülakatta dürüst davranın, endişe etmeyin, muallak cevaplar vermeyin, net olun.
  • Sonuç olumlu da olumsuz da olsa yani vize başvurunuz onaylanırsa veya reddedilirse mülakat sonunda hemen görevli tarafından bilgilendirileceksiniz. Nadiren belli bir miktar ekstra soruşturma/inceleme için sure istiyorlar ve belli bir sure sonucu öğrenmek için bekletilebiliyorsunuz. Fakat büyük oranda vize başvuru sonucunuzu hemen öğreniyorsunuz. Eğer onaylanırsa pasaportunuz kendilerinde kalacak, daha sonra bir hafta on gün içerisinde vizeniz basilmiş olarak size gönderilecektir.

gty_passport_mar_140811_16x9_992

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir