ABD’de İlk Bir Ay, ABD’de Yaşam, Ev Kiralama, Konaklama, Oda Kiralama

Kampus Dışı (Off Campus) Konaklama 

Eğer okul dışında bir yasam düşünüyorsanız önünüzde iki seçenek var. Tek iseniz, kampus dışında yasayan başka öğrenciler ile birlikte ev tutabilir, hâlihazırda tutulmuş bir evde bir oda kiralayabilirsiniz. Eğer esinizle, çocuklarınızla; ailecek ABD’ye gelmişseniz; ev kiralamak sizin için güzel bir seçenek olacaktır.

Oda Kiralama 

Bu tanıdığınız arkadaşlarınız ile olabileceği gibi, tanımadığınız kişilerin tutmuş olduğu bir evde bir oda kiralama seklinde de olabilir. Amerika’da birbirini hiç tanımayan uc-dort kisinin birlikte bir evi paylaşmaları oldukça yaygın. Bununla ilgili, gideceğiniz okul için bu tarz paylaşımların yapıldığı bir facebook grubu mutlaka vardır.
oda-kiralama-5

oda-kiralama-6

Veya craigslist internet sitesinde de bununla ilgili bir paylaşım sayfası bulabilirsiniz. Bütçenize uygun bir oda bu şekilde bulmanız mümkün. Tabi farklı kültürden tanımadığınız insanlarla birlikte yaşamanın zor olabileceğini göz ardı etmeyin

resim-2

resim-3

Ayrıca bir aile yanında oda kiralama seçeneği de olabilmektedir. Hatta özellikle dil okulları bu konuda direk yarimci olmaktadır ellerindeki gönüllü aile listesi ile. Okulunuz ile irtibata geçip, aile yanında kalma seçeneğiniz olup olmadığını bu konuda size nasıl yardımcı olabileceklerini sorabilirsiniz.

renting-house-through-professional-estate-agency_500

Ev Kiralama 

ABD’ye ulaşıp, ilk birkaç gün geçirdikten sonra, eğer kampüste yasamıyorsanız yapmanız gereken ilk islerden biridir ev kiralamak. Eğer ABD’ye uzun sureli ilk defa geliyorsanız, yani kredi history’niz henüz yoksa ev kiralamak biraz zor bir süreç olabilir, buna hazırlıklı olmanızda fayda var. Ev sahipleri öncelikle ABD’de iyi bir kredi geçmişi olan başvuruları dikkate alıyorlar. Fakat yine de ümidinizi yitirmeyin, sadece biraz daha fazla zaman alabileceğini göz önünde bulundurun ve planınızı ona göre yapın. Yani 3-4 hafta otelde kalmanız ve ev aramanız olasıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir