Amerika Yaşam Rehberi (AYAR) Hakkında

Hayatımız boyunca çokca duyduğumuz bir deyimdir: Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok!

Yeni Dünya Amerika Kristof Kolomb (Christopher Columbus) tarafından keşfedileli 5 yüz yıldan fazla oldu. Ancak nedense biz yeniden keşfetmeyi çok seviyoruz. Yılmaz Erdoğan Vizontele’de “Şerefsizim benim aklıma gelmişti” sözü tam da “bizi” yansıtır. Aslında bizim aklımıza gelenler başımıza gelmeden önce çoktaan birileri tarafından keşfedilmiş oluyor nedense..

Yeni Dünya, Amerika! Hani derler ya “her telden insan”, gerçekten de öyle, her telden, her renkten, her dil ve dinden…. “Nerde çokluk..” diye başlayıp nahoş biten önyargımızı tam tersi bir şekilde zenginliğe dönüştürmeyi başarmış bir kıta. Kimine göre bir “Hayaller Ülkesi” kimine göre “Büyük Şeytan”… Umutların diyarı olmaya görsün bir yer, hemen biti veriyor umut tacirleri.. Rüya olunca doğal olarak Kabus da kaçınılmaz oluyor.. Maceraperest, hayalperest, Tacir, işçi, aşçı, amele, kaçak-göçek, talebe, öğretmen, memur, dinci, dinsiz … “kim olursan ol yine gel” de demiyorlar ama bir şekilde kim olursa gelmiş, geliyor.

Kimi tünel kazıp gelmiş, kimi duvar aşıp.. Kimi gemilerle, kimi uçakla.. . kimi eş bulup evlenip, kimi eşini bırakıp gelmiş.. ama sanki herkes gelmiş… geliyor..

Bu yazıyı okuyorsanız belliki siz de bu gruplardan birine, belki bir kaçına giriyorsunuzdur. Muhtemelen kendinizi “Fransız” hissetiğiniz bu yolculukda “Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok!”   diyerek bir tanıdığınızı aradınız… belki de “denizde kum bende para” deyip herşeyi parayla çözmeye kalkıp türlü firmalara avuç dolusu para verdiniz….

BİZ KİMİZ ki?

Biz Amerikayı yeniden değil ilk defa keşfettik, çünkü Amerika artık Kristof Kolomb’un keşfettiği Amerika değil. Bu keşifte sizlere yardımcı olacak deneyimler, bilgiler, belgeler paylaşmak istiyoruz. Sizlere daha eğlenceli, daha verimli, daha güzel bir Amerika Yaşamı diliyoruz.

Sorularınızla, paylaşımlarınızla bizlere destek olabilirsiniz. Yanlışımız varsa düzeltebilir, eksik gördüğünüz yere ekleme yapabilirsiniz.

Takıldığınız yerde danışmanlık, yapamadığınız işlemlerde hizmet satın alabilirsiniz.

Vizyonumuz

“Şerefsizim benim aklıma gelmişti” dememek için Amerikayı yeniden keşfetmek.

Misyonumuz

Amerikayı ısrarla bir daha keşfetmek isteyenlere katkı sağlamak.

Hedeflerimiz

  • Hedefimiz ABD ve Canada ile ilgili nitelikli kaynaklar üreterek bu ülkelerde yaşayanlara ve yaşama planı olanlara Türkçe içerik oluşturmak.
  • Metinlerimizi resimli anlatımlarla destekleyerek daha anlaşılır ve okunur kılmak.
  • Karmaşık konular için uygulamalı video içerikleri oluşturmak.
  • Amerikayı bir kere daha keşfedip Amerika hakkında her konuda doyurucu içerikler oluşturmak.
  • Amerika hakkında sorulan sorulara hızlı ve doğru bilgiler sunmak.
  • Kaliteli ve Ekonomik Danışmanlık çözümleri sunmak.

Bize Ulaşın!

Amerika Yaşam Rehberi editör ve yazarlarıyla iletişime geçmek için amerikayasamrehberi@gmail.com adresine e-posta gönderebilir ya da iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Amerika Yaşam Rehberi yazarlarına işletmenizi tanıtmak, projenizi paylaşmak için Başvuru Formu‘nu kullanabilirsiniz.

Sitemize sponsor olmak veya reklam vermek için Reklam sayfamızı kullanabilirsiniz.

AYAR’a editor, yazar olarak katkı sağlamak için amerikayasamrehberi@gmail.com adresine e-posta gönderebilir ya da iletişim formunu kullanabilirsiniz.