ABD Öncesi (Hazırlık), ABD’de İlk Bir Ay, ABD’de Yaşam, Konaklama, Resimli Anlatım

Ev Kiralama (Resimli Anlatım)

ABD’ye ilk geldiğimizde, eğer ailecek geldiysek veya kampüs içinde yasamak istemiyorsak, ilk yapmamız gereken işlemlerden biridir ev kiralamak. ABD’de ev kiralamak TR’deki kadar kolay değil. Kredi History dediğimiz buradaki kredi geçmişiniz ev sahipleri için önemli bir kriter evlerini kiralık vermeleri için. ABD’ye yeni geldiğiniz/geleceğiniz için kredi geçmişiniz olmayacak bu da bu surecin biraz zor geçmesine sebep olabilir. 3-4 hafta ev arayabilir, bulduklarınıza başvurabilir, birçoğundan kabul alamayabilirsiniz. Dolayisı ile bu konuda psikolojik olarak kendinizi hazırlamanızda fayda var,

renting

Bu sayfada kiralık ev araması konusunda size yardımcı olmak, isinizi biraz hafifletmeye çalışmak istedik. Önemli gördüğümüz noktaları resimli anlatım yolu ile paylaştık. Burada “craigslist” internet sitesinden örnek bir arama yaptım. Diğer kullanışlı site olan Zillow’dan paylaşımımız da olacak.

rent-a-house-2

Resimli anlatimi asagida adim adim inceleyebilirsiniz. Bu arada eger daha once craigslist sitesini hic kullanmadi iseniz, craigslist genel kullanimi ile ilgili sayfadan da yardim alabilirsiniz.

kiralik-ev-1


kiralik-ev-2


kiralik-ev-3


kiralik-ev-4


kiralik-ev-5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir