ABD’de Alışveriş, ABD’de İlk Bir Ay, ABD’de Yaşam, Online Alış-Veriş, Resimli Anlatım

Craigslist 2. El Alışveriş-1 (Yemek Masası)

Amerika’da insanların ülke içerisindeki hareketlilikleri çok fazla. Ben Amerikalıları gezer-göçer bir toplum olarak nitelendiriyorum. Herhangi bir yere iki yıl okul için gelen biri, daha sonra bambaşka bir yere iki yıl staj için, daha sonra Amerika’nın bambaşka bir noktasına çalışmak için gidebiliyor. Amerika yüzölçümü olarak çok büyük olduğu için, taşınmak, eşya taşımak hiç karlı ve ergonomik olmuyor doğal olarak. Bu nedenden olacak ki ikinci el piyasası oldukça canlı ve ikinci el eşya kullanımı çok yaygın. Craigslist bu konuda sıklıkla kullanılan bir site.

pottery-barn-benchwright-dining-table

Her ne kadar TR’de ikinci el ev eşyası kullanımı çok yaygın olmasa da şahsen benim düşüncem ve alışkanlıklarım burada değişti. Belki siz de bu konuda bilgi sahibi olmak istersiniz diye resimli anlatımlarla tecrübelerimi paylaşmak istedim. Bu sayfada birlikte bir yemek masası takımı bakacağız. Bu arada şahsi prensip olarak bazı ürünlerde ikinci el eşya almaya açığım bazı ürünlerde değilim. Örneğin kullandığım yatağı, mutfak araç gereçlerini her ne kadar pahalı da olsa sıfır almak taraftarıyım ve o şekilde yapıyorum. Fakat yemek masası, sandalye, çalışma masası, koltuk takımı gibi eşyaların ikinci el alınabileceğini düşünüyorum. Bu şekilde çok kaliteli, çok temiz eşyaları sıfırından çok çok ucuzuna bulma imkânınız var.

dining-table-1


dining-table-2


dining-table-3

 

dining-table-4


dining-table-5

diniing-table-6

dining-table-7

Bu masalardan ilk gosterdigime email attim ve cevabini aldim. Maillesmemi asagida paylasiyorum. Siz de bu sekilde rahatca iletisim kurabilirsiniz. Bu arada ben bosa email atmadim, evimize gercekten bir yemek masasi bakiyoruz 🙂 Sandalyeler biraz eski gibi gozukuyor ama gidip gormekte fayda var 🙂

maillesme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir