ABD’de İlk Bir Ay, ABD’de Yaşam, Araba Satın Alma, Resimli Anlatım

Araba Satın Alma (Resimli Anlatım)

Araba, Amerika’ya ayak bastıktan sonra düşünmeniz gereken ilk ve en önemli ihtiyaçlardan birincisi olarak değerlendirilebilir. Eğer aile olarak geldiyseniz ve kampus içinde yaşamıyorsanız neredeyse zorunlu ihtiyaç kategorisine yazılabilir. Amerika’da toplu taşıma oldukça zayıf. Hem araba fiyatlarının uygun olması hem de benzinin çok ucuz olması insanları araba almaya sevk ediyor. Toplumun büyük kesiminin arabası olduğu için de sanırım belediyeler, hükûmetler çok merkezi sehirler hariç toplu taşımayı önemsemeye ihtiyaç duymuyor. Toplu taşıma hiç yok diyemem ama İstanbul’a Ankara’ya kıyasla zayıf.

woman-key-lo

Bu sayfada birlikte nasıl araba alabiliriz ile ilgili bir çalışma yapacağız. Ben yine craigslist sitesini kullandım. Daha önce farklı sayfalarda bahsettiğim gibi bu sitenin kullanım ağı çok geniş. Dolayısı ile bu site yardımı ile isteğinize uygun bir araba bulma imkân ve ihtimaliniz oldukça yüksek. Simdi asagidaki resimli anlatimi tek tek takip edelim, ve isterseniz siz de kendiniz  resimlerdeki adimlari uygulayarak bir arastirma yapabilirsiniz.

araba-satin-alma-1


araba-satin-alma-2


araba-satin-alma-3


araba-satin-alma-4


araba-satin-alma-5

 

 


araba-satin-alma-6araba-satin-alma-9


 

ARABAYI GOZUMUZ TUTTU. SIMDI ARABANIN PLAKASINDAN KAZA GECMISINI CEK EDELIM BIRLIKTE. 

BUNUN ICIN ASAGIDAKI ADIMLARI IZLEYELIM. 

araba-satin-alma-10-plaka-ckeck


araba-satin-alma-11-plaka-check

 

 


 

araba-satin-alma-12-plaka-check


araba-satin-alma-13-plaka-check


araba-satin-alma-14-plaka-check


araba-satin-alma-15-plaka-check


araba-satin-alma-16-plaka-check

Ve devaminda oldukca ayrintili olarak rapor veriyor. Continue linkine tiklayarak bu araba hakkindaki ayrintili raporu gorebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir